Bc. et Bc. Karolína R. (jednatel firmy)

Ve zkratce o mě aneb jak jsem se dostala k založení této firmy:

​Péče o zvířata mě bavila celý život a po maturitě na všeobecném gymnáziu jsem se musela rozhodnout, jakým směrem se vydat ve studiu na vysoké škole. Vzhledem k tomu, že profesionální kynology z povolání můžeme najít zejména ve složkách integrovaného záchranného systému, a vzhledem k tomu, že oblastí vzdělávání v této oblasti není mnoho, jsem navázala studiem bakalářského oboru Bezpečnostně právní problematiky na Policejní akademii v Praze. Jelikož každý policejní psovod by měl být v prvé řadě nejen pejskař z celého srdce, ale zejména znalec práva a kriminalistiky, přišla mi tato cesta jako velmi zajímavá a vhodná právě k tomu stát se kynologem v praxi. V závěrečné práci jsem se zabývala srovnáváním použití služebního psa a ostatních donucovacích prostředků při zákroku proti pachateli. Studium oboru jsem úspěšně dokončila a získala řadu zkušeností, avšak policejní dráha mne prozatím odradila.

Rozhodla jsem se tedy raději ponořit do dalšího studia, a dostudovala jako druhý obor Kynologii na České zemědělské univerzitě v Praze. To mi umožnilo se psům i dalším zvířatům věnovat a porozumět jim opravdu do detailů – získala jsem tak další teoretické znalosti z oblastí anatomie, fyziologie, veterinářství, parazitologie a etologie šelem , ale i praktické znalosti specifičnosti plemen a jejich výcviku, a kriminalistické metody pachové identifikace, která mě aktuálně částečně navádí zase zpět ke spolupráci s Policií ČR. V závěrečné práci se zaměřuji na výživu psů a její dopad na jejich zdraví a chování, neboť to bude pro nás chovatele vždy to nejstěžejnější. A zároveň jsem tak i ráda, že mohu prakticky využít i předchozí znalosti práva v oblastech ochrany zvířat proti týrání. V něčem, co má opravdu smysl, protože jsou to právě zvířata, kdo nemá právo se sám hájit.

A moje zkušenosti s kočkami? Již řadu let spolubydlím se svými třemi charismatickými kočičáky.  Na tu obvyklou otázku odpovídám, že nejsem člověk pouze psí ani kočičí, zastávám názor že oba tito společníci s námi soužijí svým vlastním specifickým způsobem 🙂

Zkušenosti:

  • vlastní kočky 15 let, v minulosti vlastní pes (†) a chov drobných hlodavců
  • 10 let venčení psů a hlídání, hlídání drobných savců, dále malých i velkých exotických papoušků, agamy, gekončíků, …
  • 3 roky práce v 2 různých psích hotelech s velmi odlišným přístupem a 1 kočičím hotelu
  • praxe na veterinární klinice, v útulku pro zvířata, v Centru pro výzkum chování psů (kriminalistická metoda pachové identifikace)
  • spoluúčast na organizaci výzkumu vlivu canisterapie na snižování hladiny stresu 🙂
  • výzkum vhodného krmení psů syrovou stravou BARF v závislosti na výživě jeho vlčích předků
  • v současné době mám za sebou základní kurz první pomoci pro domácí mazlíčky, na jaře máme v plánu ještě komplexnější, podrobnější, vyčerpávající a intenzivní celodenní seminář první pomoci 🙂